Přihlašování přes WordPress

Podařilo se mi zintegrovat Nette na info.corale.cz a WordPress na corale.cz, takže nyní je možné se přihlásit do info.corale.cz pomocí uživatelského účtu na corale.cz. Mrkněte na detaily a instrukce.

Na info.corale.cz rozbalte menu Přihlásit se a klikněte na položku Přes účet na corale.cz. Pokud nejste přihlášeni do WordPressu, zobrazí se formulář s přihlášením. Všichni aktivní členové mají vytvořený účet a přihlašovací informace včetně hesla měly přijít mailem (viz mail v konferenci). Po přihlášení je stránka přesměrována zpět. A je to!

Přihlášení na info.corale.cz je pak nezávislé. Tj. když se na WordPressu odhlásíte, na info.corale.cz jste přihlášeni do té doby, než se zde neodhlásíte. Podobně, když se odhlásíte z info.corale.cz, zůstanete přihlášeni na WordPressu.

V uživatelském menu Jméno Příjmení je také položka Profil, což je odkaz na stránku ve WordPressu, kde si můžete upravit přihlašovací údaje apod. Změna jména nebo mailu je ovšem nezávislá na údajích v detailech člena. Jméno, nebo mail jsou údaje, které se zas tak často nemění, a tak integrace zatím není až tak hluboká. Pořád lepší než udržovat dvě uživatelská jména a hesla. 🙂

Uživatelé na WordPressu jsou asociováni s členy v info.corale.cz. Do budoucna tak bude možné např. zobrazit a vyplnit vlastní účast apod.

Příspěvek byl publikován v rubrice info.corale.cz a jeho autorem je Bohouš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *