Corale? Volare!

IMG_2078

Co myslíte, že pěvecký sbor, jako jsou, Corale, dělá o prázdninách, když nemá zkoušky ani koncerty? Možná si říkáte: „Asi mají volno a odpočívají, koneckonců, není o nich slyšet.“ Ale nenechte se zmást sdělovacími prostředky. Slyšet (o) nás bylo, a dokonce až za hranicemi! Corale se totiž po sedmi letech znovu vydaly do Fresagrandinarie – jednoho z partnerských měst Žamberka.

Ti, kdo toto malebné městečko na jihovýchodě Itálie navštívili už v roce 2007, vzpomínali, co všechno tu tehdy zažili, zatímco mladší členové sboru se těšili na to, co je teprve čeká. Do poslední chvíle jsme neměli tušení, jaký program pro nás Italové připravili, ale koktejl namíchaný z moře, písečné pláže a okořeněný nepřetržitě hřejícím sluncem, který nám nabídli hned první den po našem příjezdu, se ukázal jako to pravé pohoštění, které nešlo odmítnout.

sagra-porchetta-14[1]

Samozřejmě jsme ale do Itálie odjeli také trochu „pracovat“. Celkem jsme odehráli dva koncerty – první se uskutečnil přímo ve Fresagrandinarii v tamějším amfiteátru a druhý v nedaleké Lentelle. Do programu jsme zařadili nejen skladby z našeho stálého repertoáru, ale také například lidové písně, to abychom mohli diváky uvést do tajů našich tanečních rytmů. V tomto případě se projevil výrazný temperament italského národa – naše snahy o výuku polky většinou ztroskotaly už u prvních kroků a dál se tedy tančilo podle vkusu italských tanečníků. Největší úspěch u našeho publika pokaždé sklidila slavná italská píseň „Volare“. Ve chvíli, kdy jsme se do ní pustili, bylo znát, že si právě získáváme srdce nejednoho z přihlížejících.

Tyto dva koncerty však nebyly jedinými pěveckými vystoupeními, která jsme v Itálii převedli. Zpívali jsme i „neplánovaně“ – v amfiteátrech v Pompejích, v autobusech i na pláži a bylo skvělé pozorovat náhodné kolemjdoucí, jak se pomalu zastavují, poslouchají, jak tají dech, začínají se usmívat a pohupovat do rytmu. Potlesk i docela malého hloučku lidí pak naháněl husí kůži a potvrdil nám tak, že to, co děláme, má smysl.

IMG_2078

Čtyři dny strávené v Itálii utekly jako voda a nám se vůbec neodjíždělo lehce (zvlášť, když z domova přicházely zprávy o počasí připomínající pozdní listopad, zatímco my jsme za celou dobu našeho pobytu nepotřebovali nic teplejšího než kraťasy a tričko). Domů jsme se vraceli opálení (někteří ani netušili, jak moc a do jakých všech odstínů je možné se opálit), příjemně unavení sluncem a plni dojmů.

IMG_2114_c

Za celé Corale bych ráda poděkovala hlavně paní Haně Chvátilové, která celý náš zájezd zařídila, vzala si na bedra veškerou komunikaci s italskou stranou a během pobytu nám ochotně pomohla vždy, když jsme potřebovali její tlumočnické služby nebo když jsme chtěli vědět, kde koupit nejlepší víno a sýry. Poděkování patří také Ivě a Martinovi Mimrovým za to, že se odvážili vydat na cestu s tak velkou a temperamentní bandou, a v neposlední řadě také řidičům firmy Lukabus, jež nás v pořádku dovezli do Itálie a zase zpátky domů.

Za pěvecký sbor Corale Pavlína Šmajzrová

Příspěvek byl publikován v rubrice Výlety a jeho autorem je Bohouš. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *